Chcesz zamówić większą ilość produktów?

Napisz do nas

Obsługa zamówień hurtowych

+ 48 500 245 599

Ekologia przede wszystkim!

Ochrona środowiska to ważny element działalności człowieka, pozwalający zabezpieczać przed często bezpowrotną degradacją przyrodę, która stanowi podstawę życia na ziemi. Bez drzew, które stanowią gigantyczną fabrykę tlenu, a dzięki swoim możliwościom zatrzymują i pochłaniają też wiele zanieczyszczeń życie na ziemi praktycznie przestałoby istnieć. Rozwój cywilizacji w wielu krajach diametralnie zmienił świat, bowiem tam, gdzie pojawia się dobrobyt oraz techniczne możliwości do jego zapewnienia często nie myśli się o skutkach i dąży do jak najlepszego komfortu. Poczynając od lat 70-tych ubiegłego wieku dzięki takim wynalazkom jak tworzywa sztuczne czy pestycydy postęp degradacji nasilał się i dopiero w ostatnich latach zaczęto przykładać większą wagę do ekologii. Ta ostatnia coraz częściej dzięki rozbudzanej świadomości społeczeństw zaczyna się stawać modą na życie, a zastępowanie wszystkiego, co niszczy środowisko wprowadzając produkty ekologiczne stało się już normą.

Na zakupy bez foliówek

Mniejsze lub większe zakupy są codziennością także na terenie Małopolski, a tam, gdzie dokonuje się ich więcej potrzebne są także odpowiednie opakowania. Przez dłuższy okres w każdym markecie czy mniejszym sklepie standardem były jednorazowe torby foliowe, które nie ulegały biodegradacji i wyrzucane do koszy na śmieci, stanowiły ogromny problem dla środowiska. Obecnie jednym z ciekawszych rozwiązań może być torba papierowa, która bywa produkowana w wielu różnych wymiarach i formach, również z możliwością niedrogiego firmowego nadruku. Jednym z producentów takich toreb jest firma AllBag, która specjalizuje się w różnego typu produktach papierowych, ale również wykonywanych z tkaniny i laminowanych. Przy zakupach standardowych, na wzór zachodnich sklepów idealnym rozwiązaniem są papierowe jednorazówki, które sprawdzają się zarówno w marketach spożywczych, jak i w sklepach z odzieżą czy butami, gdzie już od dawna markowe firmy wprowadzają papierowe torby z nadrukiem firmowym. Poza oczywistą korzyścią, jaka wynika z ochrony środowiska dochodzi jeszcze możliwość taniej i prostej formy reklamy docierającej do szerokiego grona klientów. Papierowe torby zakupowe wykonywane są z makulatury, dlatego nie istnieje też zagrożenie dla rosnących w naturze drzew. Przy okazji pojawia się więc jeszcze jedna korzyść, jaką jest recykling makulatury.

Torby nie tylko papierowe

Firma AllBag w swoje produkty zaopatruje już większość regionów kraju. Przykładem może być Małopolska i Kraków, gdzie w wielu sklepach pojawiły się zarówno propozycje papierowych torebek, jak i nieco bardziej wytrzymałe produkty z bawełny – torby materiałowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich zaletą jest przede wszystkim trwałość i możliwość wielokrotnego wykorzystania, co zdecydowanie obniża koszty eksploatacji. Nawet wydając kilka złotych więcej, można takie bawełniane opakowanie wykorzystywać na zakupy przez wiele miesięcy, co jest oczywistą korzyścią dla klienta. Materiał bawełniany jest ekologiczny, ponieważ ulega biodegradacji, a z drugiej strony jest możliwy do stosowania w kontakcie z żywnością. Na tkaninie można też sitodrukiem wykonać prosty nadruk reklamowy, który stanowi wizytówkę sklepu i jednocześnie zachęca sieć placówek do zainwestowania w takie opakowania. Torba materiałowa z bawełny ekologicznej posiada także taką zaletę, że może utrzymać znacznie większy ciężar i o ile w papierowych produktach wygodnie nosi się kupioną w butiku koszulę czy trampki, o tyle butelki z napojami, kartony mleka czy większa ilość przetworów w puszkach wymagają już solidniejszego opakowania. Torby materiałowe to również doskonała powierzchnia reklamowa, która jest o tyle korzystna, że używana wielokrotnie stale dociera do odbiorców na ulicach, w środkach komunikacji czy innych placówkach handlowych.