Chcesz zamówić większą ilość produktów?

Napisz do nas

Obsługa zamówień hurtowych

+ 48 500 245 599

Ekologia w służbie reklamy

Torby, torebki i torebeczki wszelkiego rodzaju towarzyszą człowiekowi prawie w każdych okolicznościach. Przez dziesięciolecia furorę robiły reklamowe foliówki cenione przede wszystkim ze względu na ich trwałość i praktyczność, bowiem świetnie sprawdzały się na zakupach, łatwo mieściły w torebce czy kieszeni, a w domu były niemalże uniwersalne, jako opakowania produktów spożywczych, mrożonek, pojemniki na drobiazgi, kanapki do pracy, chroniące przez wilgocią i dostępem powietrza. Niestety torebki produkowane przez wiele lat stworzyły też ogromny problem ekologiczny ze względu na brak ich zdolności do biodegradacji. W trosce o środowisko zaczęto wprowadzać specjalne kosze do selekcji odpadów z tworzyw sztucznych, jednak nie jest to rozwiązanie idealne, bowiem śmieci w ten sposób nie znikają i wymagają zagospodarowania, a nie każde sztuczne tworzywo nadaje się do recyklingu. Zastępczym i o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem okazały się torby papierowe oraz materiałowe, które świetnie sprawdzają się w praktyce i są o wiele łatwiejsze do utylizacji.

Nowa era opakowań ekologicznych

Prawdziwym specjalistą w produkcji opakowań ekologicznych okazała się być firma AllBag z siedzibą w miejscowości Świnna Poręba niedaleko Wadowic. Pomimo usytuowania na południu kraju jej ekologiczne torby cieszą się tak dużym uznaniem, że zaopatruje się w nie wiele innych regionów i dużych miast, w tym również Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia i Sopot. Ten ogromny kompleks miejski obfituje w różnego typu placówki handlowe i firmy, które nie tylko wykorzystują torby AllBag, jako formę wspierania klienta podczas zakupów, ale również, jako popularna, tania i łatwo dostępna mobilna powierzchnia reklamowa. Produkty tej firmy to z pewnością nowa era w dziedzinie opakowań. Z jednej strony są one stosunkowo tanie w produkcji, bowiem wykorzystuje się do niej pochodzącą z recyklingu makulaturę oraz najtańsze na rynku włókna, jakimi są bawełna i polipropylen. Poza tym zarówno torby papierowe, jak i ich wersja materiałowa ulegają biodegradacji w bardzo krótkim czasie albo mogą być poddawane ponownej przeróbce, jako materiał do recyklingu. Papier i bawełna są materiałami palnymi, a więc sprawdzają się w spalarniach, jako źródło energii. Decydując się na zastępowanie reklamówek foliowych papierowymi lub z tkanin każda placówka czy firma, wykazuje się dużą świadomością w dziedzinie ochrony środowiska, co jest nie tylko znamieniem czasów, ale też posiada względy praktyczne związane z minimalizacją produkcji śmieci czy ich utylizacją. Być może jedna ekologiczna papierowa torba nie wpłynie znacząco na stan środowiska, ale jeśli skorzystają z niej tysiące firm i setki tysięcy klientów, efekty mogą być znaczące.

Torba ekologiczna – moda i estetyka w jednym

Osoby, które spotykają się z określeniem torby makulaturowej, z papieru, albo torby materiałowej na zakupy mogą odnosić wrażenie, że nie są to wyroby estetyczne i godne markowych sklepów, a jednak to właśnie luksusowe butiki jako pierwsze wprowadziły modę na papierowe opakowania. Każda osoba dokonująca zakupów w eleganckim butiku z odzieżą czy obuwiem wychodzi z niego z papierową reklamówką z nadrukiem logo firmy, albo określonego hasła. Dzięki szerokiemu wyborowi produktów, jakie proponuje firma AllBag można nie tylko wybrać te najefektowniejsze, ale też dopasować kolorystykę do własnego wizerunku, a nawet zamówić specjalny nadruk reklamowy. Jest on wykonywany zarówno na torbach papierowych, jak i tych z materiału. Poza kolorystyką i możliwością wyboru w gamie kilku różnych kolorów, w tym także białej czy naturalnej brązowej do dyspozycji są zarówno te z uchwytem płaskim, jak i skręcanym, albo też w ogóle bez uchwytu. Innym rozwiązaniem mogą być torby materiałowe, zarówno te zakupowe, wykonane z kilku różnych rodzajów włókien bawełnianych, idealne na codzienne wyjścia do sklepu, a przy okazji świetnie sprawdzające się w kontakcie z produktami żywnościowymi. Na potrzeby bardziej luksusowych sklepów czy jako forma reklamy mobilnej AllBag proponuje też luksusowe, niezwykle trwałe i estetyczne kolorowe torby laminowane, również z możliwością wykonania na zamówienie nadruku firmowego.