Chcesz zamówić większą ilość produktów?

Napisz do nas

Obsługa zamówień hurtowych

+ 48 500 245 599

W związku z wprowadzoną 1 stycznia 2018 roku dyrektywą Unijną nakazującą zmniejszenie sprzedaży reklamówek foliowych na konsumentów została nałożona tzw. opłata recyklingowa. Opłacie podlegają lekkie torby foliowe, tak zwane zrywki, dostępne przy kasach.

Dotychczas popularne zrywki dostępne były za darmo, lub za niewielką opłatą rzędu 5 lub 10 groszy za sztukę. Od tego roku znacznie wzrośnie koszt zakupu takiej torby dla klienta ostatecznego. Według szacunków opłata może wynosić nawet 1 zł za sztukę.

Kto będzie obciążony opłatą?

Opłaty nałożone zostaną na klientów supermarketów, którzy zdecydują się na zakup jednorazówek.
Ekonomicznie najlepszym rozwiązaniem dla klientów jest zainwestowanie w torby wielokrotnego użytku. Wybór tego typu toreb na naszym rynku jest obecnie bardzo duży – od popularnych toreb bawełnianych, przez mniej trwałe torby papierowe, po duże torby zakupowe wykonane z polipropylenu.

Różnica w kosztach.

O ile w ubiegłym roku mogliśmy zakupić reklamówki foliowe przy kasie w bardzo niskiej cenie, często nie stanowiącej nawet 1% wartości całych zakupów, o tyle teraz koszty te wzrastają znacząco.

Poniżej prezentujemy dla porównania koszt zakupu toreb wielokrotnego użytku:

1. Tradycyjna torba ekologiczna mieszcząca A4
– z powodzeniem sprawdzi się podczas codziennych
podstawowych zakupów – cena 2,95 zł/szt.

torba standard występuje również w wersji jeansowej,
w wersji z jednym uchwytem, z zamkiem lub z dnem.
KUP TERAZ!

2. Duża torba polipropylenowa, która idealnie
nadaje się na sobotnie zakupy ze względu na
swoją wytrzymałość oraz większy rozmiar –
cena już od 6,75zł/szt. 
KUP TERAZ!

3. Torba zakupowa premium duża i wytrzymała
– sprawdzi się zarówno jako torba do pakowania
zakupów, a także jako torebka damska codziennego
użytku. Cena już od: 13,54 zł/szt. 
KUP TERAZ!

Inwestując jednorazowo w torbę zakupową Klienci zaoszczędzą w skali roku znaczną kwotę. Licząc, że rok 2018 ma 52 tygodnie, a w kazdym tygodniu robimy średnio 3 razy zakupy podstawowe i przynajmniej raz większe, na każde podstawowe zakupy potrzebujemy jedną reklamówkę foliową, a na większe weekendowe zakupy minimum 3 reklamówki foliowe, koszt w skali tygodnia sięga blisko 6 zł. Łatwo policzyć, że w ciągu dwóch tygodni zwróci nam się koszt najdroższej torby materiałowej, a w skali roku zaoszczędzimy bagatela 312 zł.