Jak powstają torby papierowe? Poznaj najpopularniejsze metody 0
Jak powstają torby papierowe? Poznaj najpopularniejsze metody

Torba papierowa stała się codziennym wyborem i najchętniej wybieranym gadżetem reklamowym. Są przyjazne środowisku, firma która je wykorzystuję budzi pozytywny wizerunek w oczach klientów. Dodatkowym jej atutem jest możliwość nadruku, który przyciągnie uwagę. Dzięki zakupom toreb papierowych powoli idą w niepamięć plastikowe jednorazowe reklamówki. Występują w przeróżnych rozmiarach dzięki czemu świetnie się dopasowują. Dodatkowo ich cena jest bardzo przystępna.

Stosowanie recyclingu

Jeden człowiek rocznie zużywa około 70 kg papieru. Więc gdyby nie recykling czyli ponowne wykorzystanie surowca zaśmiecilibyśmy papierem masę środowiska. W ostatnich latach stał się bardzo popularny. Jest to szereg czynności podejmowanych w celu ponownego wykorzystania odpadów. Szacuje się, że połowa wycinki drzew jest wykorzystywana do produkcji papieru dlatego jego ponowne wykorzystanie jest tak ważne. Dzięki temu ochronimy same drzewa ale również ograniczymy zużycie wody oraz emisję zanieczyszczeń

Torby papierowe z makulatury

Proces przygotowania makulatury zaczyna się już w naszym domu, pracy, szkole. Dzięki segregacji, wrzucaniu papieru do odpowiednich pojemników. Następnie zebrane odpady trafiają do segregacji. Jest tam oczyszczana, prasowana i poddawana procesowi rozwłókniania. Dzięki temu papier zyskuje wytrzymałość. W zależności od potrzeb może zostać dodatkowo odbarwiona i bielona. Najczęściej powstają z niej szare torebki papierowe. Jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie.

Torby papierowe z papieru kredowego

Torby papierowe tego typu powleczone są specjalną warstwą , mieszanina pigmentu mineralnego i kleju. Można wybrać matowy lub błyszczący. W dotyku papier jest śliski, miękki, gładki, przyjemny w dotyku. Torebka papierowa z wykorzystaniem papieru kredowego jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wykorzystywany przy produkcji toreb mających się wyróżniać walorami estetycznymi.

Torby papierowe KRAFT

Dostępne w różnych gramaturach im większa gramatura tym bardziej przypomina tekturę. Jest gruba i nie przepuszcza światła. Może mieć wzmocnioną strukturę dzięki czemu taka torba udźwignie większy ciężar. Najczęściej produkowane w kolorze beżowym, ale również szarym lub białym. Oraz fakturze gładkiej lub prążkowanej. Dodatkowym atutem jest możliwość nadrukowania, laminowania, powlekania.

Zanim powstanie torba papierowa należy wybrać projekt, następnie materiał czyli papier z jakiego zostanie wykonana. Pomoże to w doborze najlepszej torby do zamówienia klienta.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl