Jakie rodzaje balonów wyróżniamy? 0
Jakie rodzaje balonów wyróżniamy?

Jakie rodzaje balonów wyróżniamy?

Zacznijmy jednak od początku. Balony wbrew pozorom są produktem przyjmującym przeróżne formy. Najprostszą z nich, którą wszyscy z nas doskonale znają, są balony gumowe. Wykonywane są z lateksu zazwyczaj w klasycznym „jajowatym” kształcie. Cechuje je przede wszystkim prostota idąca w parze z subtelnym wyglądem. Występują one praktycznie w każdym możliwym kolorze. Nieco bardziej zaawansowane pod względem kształtu zazwyczaj są balony foliowe. Z reguły są one odporne na przebicie w związku z grubszym materiałem wykonania. Dzięki niemu mogą one przybierać rozmaite formy. Od popularnych balonów cyfr i liter, po przeróżne postacie z bajek czy zwierzęta. Wymienione rodzaje dmuchanych dekoracji mogą być wypełnione zarówno helem, jak i powietrzem. W przypadku gumowych z reguły wykorzystuje się powietrze, a foliowych hel. Gaz ten jako lżejszy od powietrza sprawia, że balony się unoszą.

Balony w formie barwnych kompozycji

Oryginalną formą dekoracji wykonywaną z wielu balonów są kompozycje balonowe. Ich przykładem są girlandy, czyli dziesiątki różnych kolorystycznie i rozmiarowo dmuchanych ozdób montowanych na specjalnej taśmie. Tego rodzaju dekoracja oferowana jest przez sklepy w formie gotowych, skomponowanych już zestawów. Niemniej jednak można pokusić się o samodzielne zaprojektowanie takiej kompozycji, wykazując się odrobiną kreatywności. Ze smakiem przygotowana aranżacja prezentuje się niezwykle efektownie. Urozmaici ona zarówno salę weselną, jak i każde mieszkanie, podkreślając wydźwięk świętowanej okazji. Nieco rzadziej spotykane, lecz również warte uwagi są balony ledowe lub z konfetti.

O czym pamiętać dobierając balony na imprezę.

Wybór odpowiednich balonów pod względem koloru i formy jest sprawą wręcz kluczową. Można go porównać do doboru kreacji na imprezę. W ramach poszczególnych okazji obowiązuje specyficzna etykieta, która powinna być przestrzegana. Nie inaczej jest w przypadku balonów. Kwestią podstawową jest dopasowanie pod względem kolorystycznym. Wziąć tu należy pod uwagę kolor dekorowanej sali oraz wydźwięk i charakter świętowanej okazji. W przypadku klasycznych wesel czy jubileuszy warto postawić na stonowane barwy- biele i pastele. W ramach urodzin najmłodszych można pokusić się o nieco barwniejsze dekoracje, a nawet balony foliowe. W formie postaci z bajek bez wątpienia rozsieją magiczną aurę ku radości naszych pociech. Zyskujące popularność imprezy tematyczne również mogą być podkreślone przez wyszukany dobór dmuchanych ozdób.

Akcesoria do balonów, które mogą Ci się przydać

Kiedy już przekopiesz się przez dziesiątki balonów i wybierzesz te idealne, pozostanie już tylko postawić „kropkę nad i”. Warto jeszcze rozważyć zakup akcesoriów, ułatwiających ich montaż i pompowanie. Wszelkiego rodzaju wstążki i tasiemki są niezwykle pomocne w zdobieniu i wiązaniu balonów w miejscu docelowym. Wybierając je, nie zapominajmy o dopasowaniu pod względem kolorystycznym. Różnego rodzaju pompki czy dmuchawki ułatwią napełnienie dziesiątek balonów, oszczędzając nam masę zachodu. Jeśli mamy do czynienia z balonami wypełnionymi helem warto wziąć pod uwagę nabycie ozdobnych odważników zabezpieczających je przed odlotem. Oferowane w atrakcyjnych formach, również wpasują się w naszą wizję artystyczną. Decydując się na projektowanie fantazyjnych girland, musimy pamiętać o zakupie specjalnych taśm do montażu

Przy całym zachodzie związanym z przygotowaniami pamiętajmy o najważniejszym: dobrej zabawie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl